Choseho weblog o webu

Seznam začal do výsledků svého vyhledávání v katalogu mixovat odkazy Jyxa

10. 07. 2004

Ze současných výsledků hledání je patrné, že Seznam zkouší se svým hledáním něco udělat, protože jestli mě paměť neklame, tak ve dvou posledních "testech" nedopadl asi podle vlastních představ. Oba "testy" tuším vyhrálo Centrum.cz.

Článek Plaváčka - Učíme omladinu tvořit webové stránky mě dobře posloužil k ozkoušení, co dokáže takový začínající tvůrce stránek na webu najít. Napadlo mě spojení "html css učebnice", které jsem zkoušel vyhledat na Seznamu.

Ve výsledcích je dobře vidět, že první dva odkazy jsou z katalogu (mají screenshot a sekci katalogu) a zbytek je doplněn fulltextem Jyxa. Je to rozhodně lepší stav, než v minulosti, kdy by uživatel na stejný dotaz dostal pouze 2 odkazy a pro výsledky z fulltextu by musel kliknout na odkaz.

Dokonce i při hledání komerčních slov, jako je např. auto je stále použito spojení katalog + fulltext, a to sice tak, že posledních 5 odkazů je z fulltextu. V tomto případě je ale podle mě dost velká šance, že se budou nalezené stránky "duplikovat", tzn. odkaz bude na stránce jak z katalogu, tak z fulltextu, samozřejmě pokud tento případ není ošetřen.

Jsem zvědav, jak se toto malé vylepšení vyhledávání promítne (zda-li se vůbec promítne) u uživatelů a především u provozovatelů webů.

Autor: Chose| 17:09 - 10. 07. 2004 | Trvalý odkaz | Homepage© 2004 Josef Šíma - ja@chose.cz