Choseho weblog o webu

Nevíte jak padl zajímavý gól ve fotbalovém zápase na Euro? Některé zpravodajské servery dokáži pomoci!

16. 06. 2004

Včera jsem bohužel nemohl sledovat naše první utkání na Euro 2004, takže jsem dnes začal pátrat, jak zápas dopadl a probíhal. A samozřejmě jsem navštívil naše zpravodajské servery a hledal informace.

Začal jsem na čerstvě spuštěném Novém dni, kde jsem našel odkazy na požadovaný článek. Navštívil jsem euro.idnes.cz, kde je pouze článek, hodnocení fotbalistů a samozřejmě tabulky skupin. Snažil jsem se najít nějaké další bonusové věci, ale bez úspěchu. Matně si vzpomínám, že asi včera jsem od známého dostal odkaz na animaci gólových situací Francie - Anglie, ale dnes jsem bez úspěchu hledal odkaz na animaci našeho zápasu nebo na jakékoliv další animace. Prostě odkaz dobře schovat, to je základ ;)

Server Sport.cz má taktéž přílohu Euro 2004, která je skrz naskrz prokládaná reklamou, ale alespoň přináší "Online přenosy" zápasů. Přenosy jsou řešeny Flashem, který vypadá tak trochu jako chat a kam komentátor vypisuje všechny podstatné události, včetně animací všech gólových situací. Navíc mohou pod "komentátorským okénkem" komunikovat diváci (uživatelé) mezi sebou - zajímavé. Po grafické stránce je animace provedena přehledně z izometrického pohledu na hřiště, po kterém běhají fotbalisté (lépe řečeno "paňáci", kteří vypadají jako ze seriálu South Park) hrající s míčem gigantických rozměrů. I přes toto "zajímavé" provedení animace velice dobře poslouží účelu.

Co jsem tak prohlédl ostatní servery, tak nepřinášejí nic zajímavého kromě prostého článku o zápasu.

Autor: Chose| 08:42 - 16. 06. 2004 | Trvalý odkaz | Homepage© 2004 Josef Šíma - ja@chose.cz