Choseho weblog o webu

Šikovný prográmek na komprimaci css

31. 05. 2004

Chtěl bych vynést na světlo perfektní miniaturní prográmek na komprimaci CSS. Jeho autorem je můj kolega Mirek Kučera. Díky tomuto prográmku lze bezpracně ušetřit i několik Kb v CSS! A to klidně můžete používat pořádné komentáře, odsazovat a lépe svůj stylový předpis strukturovat.

Jak funguje?

Prográmek odstraní všechny tabulátory, mezery a jiné bílé znaky kolem čárek, středníků a chlupatých závorek. V ostatních případech bíle znaky zkrátí na jednu mezeru. Smaže také všechny nové řádky, takže styl je celý v jedné řádce. Pokud je středník u uzavírací chlupaté závorky, tak je také smazán. Samotná komprimace souboru se provede přetažením souboru (souborů) nad ikonku programu nebo se v příkazové řádce napíše název souboru. Program styl načte, zkomprimuje ho, a uloží do nového souboru. Původní soubor zůstane nezměněn. Z toho vyplývá, že program zatím funguje pouze pod Windows, ale v plánu je i Linux verze. S MacOS bohužel nemám žádné zkušenosti po straně vývoje, existuje vůbec nějaký kompilátor pro C++?

Co hacky?

Program respektuje CSS hacky. Aby se uspořilo místo, program by rád vyhazoval komentáře. Takže pokud chcete používat komentáře (což doporučuji), které se mohou odstranit, musíte je zapsat s mínusem, tzn. /*- tento komentář se smaže -*/ a /* tento komentář zůstane */.

Jestli program nějaký hack zruší, dejte mi prosím vědět na email a provedeme nápravu. U všech hacků co používám mi nevznikl žádný problém.

Ukázka komprimace

Stažení programu

Autor: Chose| 21:46 - 31. 05. 2004 | Trvalý odkaz | Homepage© 2004 Josef Šíma - ja@chose.cz