Mám o tom napsat nebo ne? Toť otázka

15.01.2005 23:49

Musím se přiznat, že frekvence příspěvků na mém blogu není taková jakou bych si představoval. Čas od času mě některý z kolegů v práci občas otestuje větou: “Už jsi dlouho nic nenapsal, něco by si s tím měl udělat…”. Jediné štěstí, že si svůj blog řídím sám a podle sebe :)

Proč se mi nedaří psát příspěvky pravidelně má asi tři hlavní příčiny:

 1. Práce (hlavní příčina): Celý den v práci mě tak vyčerpá, že večer nejsem schopen dělat nic jiného než koukat na filmy, zahrát si nějakou hru nebo se samozřejmě věnovat přítelkyni :) Prostě si po celém dnu vyčistit hlavu a zregenerovat se na následující den. Tudíž největší pravděpodobnost vzniku příspěvku je o víkendu nebo o dovolené. Bohužel, dovolená moc často není a víkend je krátký (zvlášť když spím do odpoledne).
 2. Know-how (vedlejší příčina): Poměrně často se dostávám do situace, kdy na něco zajímavého přijdu, vymyslím nebo najdu a mám ihned nutkání o tom napsat pár řádků do blogu. Zde se ovšem lehce dostávám do konfliktu se svojí profesí.
  Pokud něco napíšu dřív než to použiji v praxi, vystavuji se nebezpečí, že konkurence (která nikdy nespí ;) ) může danou věc realizovat rychleji než to stihnu já. A to připustit by podle mně byla chyba, protože v konkurenčním prostředí se dost často hraje na toho, “kdo byl první” (víte kdo doplul jako druhý do Ameriky? ;) ). O druhých se už příliš nemluví, ty už danou věc (nápad) prostě “jen kopírují”.
  Myslím, že je vhodné si svoje know-how udržet a informace pustit na svět až v pravou chvíli + navíc jen ve správném množství. Těžko by jste našli člověka, který by byl ochoten všem zdarma sdělit svoje znalosti a zkušenosti.
 3. Zbytečné příspěvky: Byla by spousta možností napsat plno příspěvků, reagovat na všechny možné “aktuality”, ale spíše by to byla ztráta času. Já raději preferuji kvalitu před kvantitou, ale výjimka potvrzující pravidlo se může najít.

Domnívám se, že jsem se rozepsal až dost (nemám rád dlouhé příspěvky), a tak doufám, že vás tento příspěvek alespoň donutil k zamyšlení i přesto, že jsem nenapsal nic kloudného :)

HOT: Ve středu si Ivo Lukačovič začal psát svůj blog: ILblog. Především se můžete těšit na zajímavé informace z “kuchyně” Seznamu. IMHO ILblog bude rozhodně přínosnější než starý známý PR blog Seznamu.

Komentáře k příspěvku 'Mám o tom napsat nebo ne? Toť otázka'

 1. DarkMaster:

  Snad Ivo občas pustí nějakou zajímavost právě ze Seznamu. Mohl by to být zdroj zajímavých informací pro nás ostatní. A pokud se zrovna ty, Chose, nehoníš za návštěvností, tak malá frekvence příspěvků nevadí. Když máš zajímavé téma, zajdu k tobě rád.

 2. Chose:

  2 DarkMaster:
  Presne jak rikas - nejde mi o navstevnost, ale predevsim o hodnotu prispevku, potazmo celeho blogu.

 3. Petr Šnajdr:

  Nahodou to vím přesně. Druhý byl v Americe Kolumbus hned po Indiánech :-)

 4. anjin-san:

  pš: tak to máš špatné informace. kolumbus v americe nikdy nebyl. doplul totiž do indie. to že mu z ní potom udělali ameriku a indii vrátili zpět na původní místo, je už jiná story … a navíc tou dobou už byl dávno zpátky doma ;)

 5. Bubák:

  To Petr Šnajdr První indiíni, druzí vikingové, třetí Kolumbus, čtvrtý Amerigo Vespuči, cosi prí po něm i pojmenovali.